ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ СПОЖИВАЧІВ

+ Роз’яснення щодо нарахувань за послуги з постачання гарячої води + - Роз’яснення щодо нарахувань за послуги з постачання гарячої води -

Відповідно до підпунктів 1 і 2 частини першої статті 4 Закону України «Про житлово- комунальні послуги» № 2189-VIII від 09.11.2017р., Кабінет Міністрів України постановою №1182 від 11 грудня 2019р. із змінами внесеними постановою Кабінету Міністрів України №1023 від 08.09.2021р. затвердив Типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання гарячої води.

Даний договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови надання послуг з постачання гарячої води. Цей договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, який був розміщений на сайті підприємства 30.10.2021р. і у повідомленнях на оплату за житлово комунальні послуги за жовтень 2021р. та листопад 2021р. було повідомлено Споживачів, щодо розміщення на сайті даного договору. Відтак, з 01.12.2021р. даний договір набув чинності.

Відповідно до Типового договору з індивідуальним споживачем про надання послуги з гарячої води, Споживач вносить однією сумою плату виконавцю, яка складається з:

  • плати за послугу, визначеної відповідно до Правил надання послуги з постачання гарячої води, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1182 (в редакції постанови КМУ від 8 вересня 2021 р. № 1023), та Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіонбуду №315 від 22.11.2018р., що розраховується виходячи з розміру затвердженого уповноваженим органом тарифу та обсягу спожитої гарячої води або за нормами споживання, встановленими органом місцевого самоврядування, до встановлення вузла комерційного обліку;
  • плати за витрати теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції), що розраховується виходячи з розміру затвердженого тарифу на послугу з постачання теплової енергії та визначеного обсягу відповідно до Методики розподілу;
  • плати за абонентське обслуговування в розмірі, визначеному виконавцем.

Нарахування обсягів та вартості послуг з постачання теплової енергії та гарячої води здійснюється згідно Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіонбуду №315 від 22.11.2018р., зареєстрована в Мінюсті від 28.12.2018р. за №1502/32954.

  • У випадку відсутнього хоча б в одній квартирі розподільчого лічильника води:

Згідно абз.4 п. 2 розділу IX Методики «Обсяг споживання гарячої води у приміщеннях без обліку визначається як різниця між визначеним за показаннями приладу обліку загального обсягу спожитої гарячої води у будівлі та між сумарним обсягом спожитої гарячої води за показаннями вузлів розподільного обліку у приміщеннях будівлі. Такий обсяг розподіляється кожному приміщенню, не оснащеному вузлом розподільного обліку, пропорційно до співвідношення кількості осіб, що фактично користуються комунальною послугою у такому приміщенні, до загальної кількості осіб (споживачів), що фактично користуються комунальною послугою у приміщеннях без обліку.»

  • У випадку встановлення 100% розподільчого обліку води:

Згідно абз.15 п. 2 розділу IX Методики «Обсяги небалансу гарячої води та обсяги спожитої гарячої води, визначені як сума показань вузлів розподільного обліку у будівлі/будинку, де усі приміщення споживачів, до яких постачається гаряча вода, оснащені вузлами розподільного обліку, розподіляються пропорційно до обсягу споживання».

Згідно абз.16 п. 2 розділу IX Методики «Такий небаланс гарячої води визначають як різницю між визначеним за показаннями приладу обліку загального обсягу спожитої гарячої води у будівлі/будинку та між сумарним обсягом спожитої/витраченої гарячої води за показаннями вузлів розподільного обліку у приміщеннях споживачів та вузла розподільного обліку на відгалуженні трубопроводу з водорозбірною арматурою для відбору води на загальнобудинкові потреби (або відповідно до обсягу гарячої води, витраченої на загальнобудинкові потреби, що визначений відповідним договором з виконавцем комунальних послуг)».

Згідно абз.17 п. 2 розділу IX Методики За рішенням співвласників будівлі/будинку застосовується інший принцип розподілу обсягів небалансу гарячої води за одним з варіантів:

  • пропорційно до площі ванних кімнат / санвузлів для нежитлових приміщень;
  • пропорційно до кількості стояків гарячого водопостачання, що проходять через приміщення споживачів;
  • пропорційно до кількості санітарно-технічного обладнання, яким у приміщенні здійснюється водорозбір гарячої води від внутрішньобудинкової системи ГВП;
  • пропорційно до кількості осіб у приміщенні, яким надається послуга з постачання гарячої води.

Слід зазначити, що відокремлення (відключення) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води не звільняє власників квартир та нежитлових приміщень від обов’язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції), який розраховується та розподіляється між усіма споживачами. (абз.7 п. 13 Правил надання послуги з постачання гарячої води, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1182).

Споживач не звільняється від плати за абонентське обслуговування у разі відсутності фактичного споживання ним послуги або у разі відключення (відокремлення) його квартири або нежитлового приміщення від мереж (систем) централізованого теплопостачання та постачання гарячої води.

Споживач має право на неоплату вартості послуги у разі її невикористання (за відсутності приладів обліку) за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні споживача та інших осіб понад 30 календарних днів за умови документального підтвердження ВІДПОВІДНО ДО умов договору.

______________________________________________________

 

+ Роз’яснення щодо нарахувань за послуги з постачання теплової енергії + - Роз’яснення щодо нарахувань за послуги з постачання теплової енергії -

Відповідно до підпунктів 1 і 2 частини першої статті 4 Закону України «Про житлово- комунальні послуги» № 2189-VIII від 09.11.2017р., Кабінет Міністрів України постановою № 1022 від 08.09.2021р. затвердив Типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії.

Даний договір є публічним договором приєднання, який встановлює порядок та умови надання послуг з постачання теплової енергії для потреб опалення. Цей договір укладається сторонами з урахуванням статей 633, 634, 641, 642 Цивільного кодексу України, який набрав чинність після 30 днів з моменту розміщення. Типовий договір з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії розміщений на сайті підприємства 30.10.2021р. У повідомленнях на оплату за житлово комунальні послуги за жовтень 2021р. та листопад 2021р. було повідомлено Споживачів, щодо розміщення на сайті даного договору.

Відповідно до Типового договору з індивідуальним споживачем про надання послуги з постачання теплової енергії, Споживач вносить однією сумою плату виконавцю, яка складається з:

  • плати за послугу, визначеної відповідно до Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 р. № 830 (в редакції постанови КМУ від 8 вересня 2021 р. № 1022) та Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіонбуду №315 від 22.11.2018р., що розраховується виходячи з розміру затвердженого уповноваженим органом тарифу та обсягу її споживання;
  • плати за абонентське обслуговування в розмірі, визначеному виконавцем, але не вище граничного розміру, визначеного Кабінетом Міністрів України, інформація про яку розміщується на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування та/або на веб-сайті виконавця http://zte.lviv.ua.

Обсяг спожитої споживачем послуги складається з:

  • обсягу теплової енергії на опалення приміщення споживача безпосередньо,
  • частини обсягу теплової енергії на задоволення загальнобудинкових потреб на опалення та обсягу теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення.

Відокремлення (відключення) від мереж (систем) централізованого опалення (теплопостачання) та постачання гарячої води не звільняє власників квартир та нежитлових приміщень від обов’язку відшкодування витрат за обсяг теплової енергії, витраченої на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень та на функціонування внутрішньобудинкових систем опалення будівлі/будинку. (абз.6 п. 14 Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №830).

Споживач не звільняється від оплати послуги за період тимчасової відсутності в житловому приміщенні (на іншому об»єкті нерухомого майна) споживача та інших осіб.

______________________________________________________

+ Роз’яснення щодо нарахувань на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП + - Роз’яснення щодо нарахувань на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП -
Згідно п.5, п.6 розділу V Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг Обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП, за наявності циркуляції, визначається - як частка від обсягу теплової енергії, витраченої на приготування гарячої води, спожитої будівлею = 20 %. При тупиковому прокладанні трубопроводів системи ГВП у будівлі або непрацюючій циркуляційній лінії обсяг теплової енергії, витраченої на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи ГВП, становить = 10 % від обсягу теплової енергії, витраченої на приготування гарячої води у будівлі.
Обсяг теплової енергії на забезпечення функціонування внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання (за наявності циркуляції) - втрати теплової енергії у трубопроводах та в обладнанні внутрішньобудинкової системи гарячого водопостачання, у тому числі в індивідуальному тепловому пункті.
______________________________________________________
 
+ Роз’яснення щодо нарахувань на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення + - Роз’яснення щодо нарахувань на забезпечення функціонування внутрішньобудинкових систем опалення -

Згідно п.8 розділу IV Методики розподілу між споживачами обсягів спожитих у будівлі комунальних послуг, затвердженої наказом Мінрегіонбуду №315 від 22.11.2018р., обсяг теплової енергії, витрачений на загальнобудинкові потреби опалення визначається як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення будівлі/будинку:

  • для 1-5 поверхової будівлі/будинку - 25 %;
  • для 6-10 поверхової будівлі/будинку - 20 %;
  • для будівлі/будинку вище 10 поверхів - 15 %;

Місця загального користування - це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування мешканців будинку (горища, підвали, тощо). За рахунок тепловиділень від ізольованих розподільчих трубопроводів, які розташовані в підвалах (місці загального користування будинку) створюються благоприємні умови для нормального функціонування мереж водопостачання та водовідведення та інших інженерних комунікацій.

До допоміжних приміщень багатоквартирного будинку належать приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців: колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення.

Згідно абз.5 п. 24 Правил надання послуги з постачання теплової енергії, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №830 «Якщо проектом на будівлю/будинок було передбачено встановлення приладів опалення у місцях загального користування та допоміжних приміщеннях, але вони були демонтовані, то для забезпечення нормативної температури у цих приміщеннях такі прилади опалення повинні бути відновлені виконавцем послуг з управління багатоквартирним будинком.

______________________________________________________

 

 

Енергоефективність у багатоквартирному будинку

Програми з енергозбереження, якими можна скористатися

 

+ Повторне повідомлення про намір встановлення вузла комерційного обліку + - Повторне повідомлення про намір встановлення вузла комерційного обліку -
+ Повідомлення про намір встановлення вузла комерційного обліку + - Повідомлення про намір встановлення вузла комерційного обліку -

 

+ Нормативна база + - Нормативна база -

 

+ Інформація щодо повірки ЗВТ + - Інформація щодо повірки ЗВТ -

ШАНОВНІ МЕШКАНЦІ !

Відповідно до п.27 Типового індивідуального договору про надання послуги з постачання теплової енергії та Типового індивідуального договору про надання послуги з постачання гарячої води, заміна, обслуговування вузла (вузлів) розподільного обліку/приладів-розподілювачів теплової енергії, зокрема його (їх) огляд, опломбування, ремонт (у т.ч. демонтаж, транспортування і монтаж) та періодична повірка засобів вимірювальної техніки, здійснюється за рахунок споживача.

Згідно постанови КМУ №440 від 07.04.2022р. «Деякі питання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки в умовах воєнного та надзвичайного стану» споживачам, у яких строк повірки вузла розподільчого обліку закінчився, необхідно забезпечити його повірку протягом трьох місяців після закінчення опалювального періоду.

Опалювальний період у м.Львові завершився 13 квітня 2023р.

Для проведення нарахувань за спожиту гарячу воду ( розподілу гарячої води) з 14 липня не будуть прийматися показання вузлів розподільчого обліку гарячої води, у яких закінчився строк повірки.

У випадку встановлення факту несанкціонованого втручання (самовільний демонтаж, умисне знищення, пошкодження, розкомплектування, зокрема порушення цілісності пломб) в роботу вузла розподільного обліку/приладу-розподілювача теплової енергії, зазначений вузол/прилад вважається таким, що вийшов з ладу.

Відповідно до Постанови КМУ №1023 від 08.09.2021р. у випадку відсутності повірки лічильника розподільного обліку гарячої води нарахування будуть проводитись, як із споживачами, приміщення яких не оснащені вузлами розподільного обліку.

Повірку квартирного засобу обліку води можливо провести на місці експлуатації засобу без проведення демонтажу.

Для отримання інформації щодо повірки просимо звертатись у чат-бот підприємства або за тел. (032) 292-12-63, 067-373-53-89.

 

Адміністрація ЛКП «Залізничнетеплоенерго»

______________________________________________________

 

  • Диспетчерська служба: тел. (032) 292-01-87